Miód – płynne złoto

Miód - płynne złoto dla naszej twarzy

Miód jest to naturalny, przetworzony przez owady nektar kwiatowy bądź spadź. Najbardziej popularnym producentem miodu są oczywiście pszczoły, ale warto zauważyć, że niektóre gatunki os również są w stanie produkować miód. Nie będziemy wam przybliżać szczegółów powstawanie miodu gdyż może to przerazić bardziej wrażliwe osoby 🙂 Miód poza licznymi właściwościami leczniczymi oraz zdrowotnymi jest nieocenionym składnikiem kosmetyków.

Miodowe maseczki

Miód wykazuje doskonałe właściwości antyseptyczne to znaczy zapobiega rozwojowi bakterii i szkodliwych drobnoustrojów na naszej skórze, zmniejsza obrzęki, łagodzi stany zapalne oraz pozytywnie wpływa na gojenie się ran. Dodatkowo miód nawilża naszą skórę, pomaga to ujędrnić skórę twarzy oraz walczyć z zmarszczkami. Dzięki powyższym zaletom miód jest wykorzystywany jako jeden ze składników kremów przeciw trądzikowych.

Miód sam w sobie jest doskonałą maseczką dla naszej skóry, aby ułatwić aplikację możesz go delikatnie podgrzać lub dolać niewielką ilość gorącej wody. Miód świetnie komponuję się z mleczkiem kokosowym oraz olejem migdałowym. Pamiętaj aby nie nakładać zbyt dużej ilości maseczki na twarz, miód po kontakcie z naszą skórą ulegnie podgrzaniu co będzie skutkowało zwiększeniem jego płynności.

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku:

Każdy artykuł jest pisany na podstawię informacji ogólnodostępnych w internecie. Nie traktuj ich jak profesjonalnej porady lekarzy czy dietetyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *