Keratynowanie – ratunek dla naszych włosów

Keratynowanie - ratunek dla naszych włosów

Keratynowe prostowanie włosów, rzadziej nazywane także brazylijskim prostowaniem włosów, jest to innowacyjna oraz efektywna metoda prostowanie, regeneracji i odżywania zniszczonych włosów. Jak sama nazwa na to wskazuje, proces ten ma za zadanie uzupełnienie w strukturze naszych włosów keratynę. Keratyny jest to naturalny oraz podstawowy budulec naszych niesfornych włosów. 

Keratynowanie - dla kogo?

Proces keratynowania został opracowany w celu ratowanie włosów Brazylijskich kobiet –  włosów wysuszonych, zniszczonych przez gorący i wilgotny klimat. W naszym klimacie, proces keratynowania polecany jest kobietom (mężczyznom również) posiadającym włosy przesuszone, zniszczone przez zabiegi kosmetyczne, mające tendencje do braku współpracy podczas układanie fryzury.

Keratynowanie - jak wygląda proces?

Proces ten polega na uzupełnieniu braków keratyny w strukturze włosa. Keratynowanie rozpoczynamy poprzez naniesienie niewielkiej ilości preparatu zawierającego keratyne na włosy, należy pozostawić go na nich około 20-25 minut, a następnie delikatnie podsuszyć aby usunąć jego nadmiar. Kolejnym etapem jest prostowanie, wprasowywanie keratyny w włosy przy użyciu żelazka fryzjerskiego lub prostownicy rozgrzanej do temperatury ponad 220° C. Tak wysoka temperatura jest wymagana aby mogły otworzyć się łuski włosów, a kreatyna miała możliwość wypełnienia ubytków w strukturze włosa. Prostowanie jest powtarzane aż do osiągniecia zadowalającego nas efektu. Cały proces keratynowania, w zależności od zakładu, trwa około 2 godzin i kosztuję około 400-600 zł.

Keratynowanie - efekty

Najbardziej spektakularne efekty keratynowania włosów widoczne są do kilku tygdoni po zabiegu, jednak przy odpowiednim dbaniu i pielęgnowaniu włosów zadowalający efekt może utrzymać się nawet do pół roku. Warto zauważyć, że regularne poddawanie włosów zabiegowi keratynowania może wydłużyć ten okres.

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku:

Każdy artykuł jest pisany na podstawię informacji ogólnodostępnych w internecie. Nie traktuj ich jak profesjonalnej porady lekarzy czy dietetyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *